System Bloomi krok po kroku

Pieluszki All-In-3 (AI3) Bloomi składają się z trzech elementów: bawełnianych majteczek, dedykowanej nieprzemakalnej wpinki oraz wkładu chłonącego wilgoć.  

Pieluszkę Bloomi zakładamy w trzech prostych krokach:

  1. Wybieramy bawełniane majteczki;
  2. Wpinamy na napy wodoodporną wpinkę;
  3. Do wpinki wkładamy wkład chłonny. Tutaj w zasadzie mamy dowolność. Możemy wykorzystać dedykowany wkład Bloomi z bawełny organicznej lub wiskozy bambusowej albo inny wkład, który może już mamy już w domu. Bardzo dobrze we wpince sprawdza się zwykła tetra.

W praktyce, kiedy przewijamy dziecko bardzo często część bawełniana pozostaje czysta i wystarczy wymienić sam wkład lub wkład wpinką

 

Rozmiary pieluch ekologicznych Bloomi:

Przy projektowaniu naszej pieluszki bardzo nam zależało, by była ona idealnie dopasowana. Dlatego proponujemy 4 rozmiary. Poniższy schemat powinien pomóc Tobie w doborze odpowiedniego rozmiaru. 

Pieluchy Bloomi tabela rozmiarow
Pieluszkę najlepiej przymierzyć przed upraniem jej. Jeżeli wybrany rozmiar okazałby się nieodpowiedni, będziemy mogli ją wymienić.

Wyprana pieluszka nie będzie mogła zostać już wymieniona na inny rozmiar.

 

Pranie i pielęgnacja pieluszek Bloomi:

  • Wpinkę można prac maksymalnie w 60 st. Nie wolno prasować ani rozwieszać bezpośrednio na gorącym kaloryferze czy suszyć w suszarce bębnowej z uwagi na laminat, który pod wpływem wysokiej temperatury może się uszkodzić. Wpinka wykonana jest z materiału, który schnie bardzo szybko.
  • Majteczki bawełniane najlepiej prac w 40 st. Jeżeli część bawełniana nie ma kontaktu z nieczystościami, nie ma konieczności prania jej w wyższych temperaturach. Ta temperatura prania pozwoli zachować bawełnę w bardzo dobrym stanie na dłużej. Pranie majteczek w 60 st. Może spowodować ich wykurczenie w szerokości o ok 10%. Przed praniem pamiętajmy o zabezpieczeniu rzepów poprzez ich zapięcie w dedykowanym miejscu jak to pokazujemy na rysunku:

 

Więcej pytań?

Zapraszamy do kontaktu z nami przez formularz kontaktowy albo poprzez profil na Facebooku.