System Bloomi krok po kroku

Pieluszki All-In-3 (AI3) Bloomi składają się z trzech elementów: bawełnianych majteczek, dedykowanej nieprzemakalnej wpinki oraz wkładu chłonącego wilgoć.  

Pieluszki Bloomi jak używać

 

Pieluszkę Bloomi zakładamy w trzech prostych krokach:

  1. Wybieramy bawełniane majteczki;
  2. Wpinamy na napy wodoodporną wpinkę;
  3. Do wpinki wkładamy wkład chłonny. Tutaj w zasadzie mamy dowolność. Możemy wykorzystać dedykowany wkład Bloomi z bawełny organicznej lub wiskozy bambusowej albo inny wkład, który może już mamy już w domu. Bardzo dobrze we wpince sprawdza się zwykła tetra.

W praktyce, kiedy przewijamy dziecko bardzo często część bawełniana pozostaje czysta i wystarczy wymienić sam wkład lub wkład wpinką

 

Rozmiary pieluch ekologicznych Bloomi:

Przy projektowaniu naszej pieluszki bardzo nam zależało, by była ona idealnie dopasowana. Dlatego proponujemy 4 rozmiary. Poniższy schemat powinien pomóc Tobie w doborze odpowiedniego rozmiaru. 

Bloomi rozmiary tabela

Wyprana pieluszka nie będzie mogła zostać już wymieniona na inny rozmiar.

 

Pranie i pielęgnacja pieluszek Bloomi:

  • Wpinkę można prac maksymalnie w 60 st. Nie wolno prasować ani rozwieszać bezpośrednio na gorącym kaloryferze czy suszyć w suszarce bębnowej z uwagi na laminat, który pod wpływem wysokiej temperatury może się uszkodzić. Wpinka wykonana jest z materiału, który schnie bardzo szybko.
  • Majteczki bawełniane najlepiej prac w 40 st. Jeżeli część bawełniana nie ma kontaktu z nieczystościami, nie ma konieczności prania jej w wyższych temperaturach. Ta temperatura prania pozwoli zachować bawełnę w bardzo dobrym stanie na dłużej. Pranie majteczek w 60 st. Może spowodować ich wykurczenie w szerokości o ok 10%. Przed praniem pamiętajmy o zabezpieczeniu rzepów poprzez ich zapięcie w dedykowanym miejscu jak to pokazujemy na rysunku:

Pieluszki Bloomi zapinanie rzepów

 

 

Więcej pytań?

Zapraszamy do kontaktu z nami przez formularz kontaktowy albo poprzez profil na Facebooku.