Bloomi owner 1

Mam na imię Sylwia i tworzę Bloomi – nowoczesne pieluszki wielorazowe, dzięki którym możesz zadbać o swoje dziecko i naszą planetę.

Dlaczego?

Pierwszy raz pieluszkami wielorazowymi zainteresowałam się w roku 2012, kiedy na świecie przywitaliśmy nasze drugie dziecko. Okazało się, że ten mały człowiek ma tak delikatną skórę, że w kontakcie z pieluszkami jednorazowymi miał odparzenia, których żadnym kremem nie mogliśmy wyleczyć. Wtedy koleżanka powiedziała mi o pieluszkach wielorazowych. I te okazały się wybawieniem! Dopiero jak na nie przeszliśmy, problemy ze skórą minęły bezpowrotnie.

Zafascynowana swoim odkryciem postanowiłam rozpocząć współpracę z amerykańskim producentem pieluszek wielorazowych i dystrybuować je w Polsce i Europie.

Trwało to 8 lat. W tym czasie moja motywacja do propagowania pieluchowania wielorazowego nieco ewoluowała. Tak, jak na początku były to głównie powody zdrowotne, tak z czasem doszedł do tego aspekt ekologiczny.

Szczególny wpływ na to miała moja przeprowadzka do Norwegii. Tutaj odczułam, jak duże znaczenie dla naszego zdrowia ma codzienny kontakt z przyrodą. Życie w otoczeniu gór, lasów i morza daje mi niesamowitą energię i szczęście.

Bloomi owner 2

Wiem jednocześnie, że jeśli chcemy, aby i nasze dzieci mogły w pełni korzystać z możliwości i uroków naszej planety, musimy bardziej o nią zadbać już teraz i zwrócić większą uwagę między innymi na ilość generowanych śmieci.

Wszystko to zmotywowało mnie stworzenia własnej marki pieluch wielorazowych.

Zależało mi, by dzięki Bloomi rodzice świadomi ekologicznie, w momencie pojawienia się w ich życiu małego dziecka, nie musieli rezygnować ze swoich przekonań i stylu życia. Oferuję produkty, dzięki którym pielęgnacja małego dziecka jest dla niego zdrowa i jednocześnie przyjazna środowisku.  

Wiem, że pojawienie się na świecie dziecka to rewolucja w życiu rodziców. Trzeba na nowo ułożyć sobie codzienne rytuały. Jednak kiedy dokonujemy świadomych wyborów a nasze działania są spójne z naszymi przekonaniami i systemem wartości, satysfakcja jest niesamowita.

Bloomi about 3

Produkcja

Chciałam, aby nasze produkty wykonane były w jak największym stopniu z naturalnych materiałów, które jednocześnie będzie można prać jak ubrania, jakie my nosimy na co dzień. Zdecydowałam się na bawełnę, ponieważ jest łatwa w pielęgnacji, nie uczula i jest miła w dotyku.

Używana w Bloomi bawełna produkowana jest w Polsce, która ma silne tradycje przemysłu włókienniczego.

Jestem mamą dwójki dzieci, dla których wszelkie wystające metki, szwy czy nieprzyjemna struktura materiału jest nie do zniesienia. Dlatego tworząc pieluszki cały czas zwracałam uwagę, czy to będzie dla dziecka wygodne i jednocześnie będzie łatwe w obsłudze dla rodzica.

Pieluszki Bloomi szyte są w małych pracowniach krawieckich. Pozwala to uniknąć nadwyżek oraz mieć pewność, że produkty są szyte w poszanowaniu dla pracy i drugiego człowieka. A przy okazji mogę wesprzeć kobiety, które podjęły ryzyko i postanowiły zawalczyć o swoje marzenia i niezależność zakładając własną działalność.